Visų pirma jums reikės išsirinkti svetainės adresą (domeną). Tai padaryti padės jūsų pasirinktos domenus registruojančios įmonės tinklalapis. Vienos populiariausių tarptautinius domenus registruojančių svetainių www.godaddy.com ir www.register.com. Domenus su galune .lt registruoja vietinės įmonės: www.iv.lt, www.hostinger.lt ir kitos. Šių įmonių tinklalapiuose galėsite galėsite įvesti norimą adresą ir pasitikrinti, ar jis laisvas. Esant laisvam adresui be didelio vargo adresą užregistruosite savo vardu. Jei norimas adresas užimtas, belieka susisiekti su jo savininku ir išsiaiškinti, ar jis linkęs domeną perleisti. Patrauklus domenas gali būti didelis turtas.
Sekantis žingsnis – susirasti svetainę talpinsiantį serverį (hosting). Jums reikės mokėti metinį abonentinį hostingo mokestį, kurį pasirinksite priklausomai nuo jūsų svetainės planuojamo srautų kiekio. Rekomenduoju pasirinkti serverį, kuris fiziškai yra kuo arčiau jūsų svetainės lankytojų. Taip pat gera praktika yra naudoti skirtingų įmonių paslaugas talpinant svetainę bei registruojant adresą.
Norėdami, kad lankytojai galėtų sklandžiai pasiekti jūsų tinklapį, privalėsite jam gauti SSL sertifikatą. Kai kurios hostingo bendrovės leidžia jį nesunkiai įsirašyti, kitos prašo mokesčio, tad tokiu atveju sertifikatą rankiniu būdu gali įrašyti programuotojas.
Jau turite aplinką savo svetainei. Dabar laukia pats įdomiausias ir svarbiausias darbas – svetainės kūrimas. Pradėsime nuo dizaino. Idėjų galima semtis iš jau sukurtų tinklalapių. Daugiau laiko reikalaujanti alternatyva yra visą svetainę piešti nuo pamatų. Turime numatyti, kokias funkcijas atliks jūsų tinklalapis ir pagal tai kurti išvaizdą. Lankytojams naudotis svetaine turi būti patogu ir intuityvu.
Internetinį puslapį galima sukurti naudojantis viena iš turinio valdymo sistemų. Čia galima pasinaudoti pateiktais šablonais ir taip pagreitinti kūrimo procesą. Taip pat turėsite galimybę patys į tinklalapį įkleti tam tikrą turinį. Tačiau tokiu atveju funkcionalumo ir dizaino galimybės yra apribotos.
Beveik neribotos galimybės atsiveria, kai keičiame turinio valdymo sistemos programinį kodą ar, dar geriau, programuojame nuo pradžių. Kartu turime ir greičiau veikiančią svetainę. Ką pasirinkti nulemia poreikiai ir ištekliai.